tik-tok instagram youtube radio
godło uczelnia liderów
wcag
Menu Dostępności (CTRL+U)

Wersja kontrastowa:

Alt + Z

Treść strony:

Alt + X

Nawigacja strony:

Alt + C

Mapa Witryny:

Alt + V

17 Lis 2023

30. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm

Wczoraj, 16 listopada 2023 roku, miała miejsce wyjątkowa Gala 30. Polsko-Niemiecko-Czeskiego Forum Kooperacji Firm, która zgromadziła przedstawicieli biznesu, nauki i polityki z trzech krajów. Wydarzenie odbyło się w prestiżowym obiekcie konferencyjnym hotelu Gołębiewski w Karpaczu, tworząc atmosferę sprzyjającą wymianie doświadczeń i budowaniu silnych partnerskich relacji.

Gala rozpoczęła się od uroczystego otwarcia, podczas którego głos zabrał Prezes KARR S.A., Hubert Papaj, oraz przedstawiciele wszystkich trzech krajów. W swoich przemówieniach podkreślili znaczenie współpracy między firmami z Polski, Niemiec i Czech, jako kluczowego elementu budowania silnej gospodarki w Europie Środkowej.

Następnie uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w panelach dyskusyjnych, które skupiały się na różnych aspektach współpracy biznesowej. Tematy obejmowały m.in. innowacje technologiczne, strategie marketingowe, czy perspektywy rozwoju rynków w poszczególnych sektorach. Panelom przewodniczyli eksperci z dziedziny biznesu, co pozwoliło na szeroką i interdyscyplinarną wymianę pomysłów.

W trakcie gali odbyły się również prezentacje najnowszych osiągnięć firm reprezentujących różne sektory gospodarki. Innowacyjne produkty, nowatorskie rozwiązania technologiczne i ekologiczne inicjatywy zdobyły uznanie i zainteresowanie uczestników. Ponadto, przedsiębiorstwa miały okazję nawiązać bezpośrednie kontakty handlowe podczas licznych sesji networkingowych w ciekawej formule giełdy kooperacyjnej B2B.

Wszystkim wydarzeniom mogli przyjrzeć się, zaproszeni przez organizatora- Karkonoską Agencją Rozwoju regionalnego, studenci Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych.

Niezaprzeczalnym punktem kulminacyjnym Gali był bankiet jubileuszowy z okazji 30-lecia KARR S.A. Oraz 20-lecia współpracy Dolnego Śląska z Krajami Czeskimi, Hradeckim, Libereckim i Pardubickim., podczas którego atmosfera była pełna entuzjazmu i pozytywnej energii. Oprawę muzyczna zapewniła orkiestra symfoniczna wykonująca przeboje muzyki filmowej. Uczestnicy mieli okazję nie tylko do oficjalnych rozmów biznesowych, ale także do nawiązania bardziej nieformalnych relacji, co z pewnością przyczyni się do dalszej współpracy.

Warto podkreślić, że Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm nie tylko umożliwiło wymianę doświadczeń i pomysłów, ale również zacieśniło więzi między przedstawicielami biznesu trzech krajów. Gala ta stanowi istotny krok w budowaniu wspólnej przyszłości, opartej na wzajemnym szacunku
i korzyściach płynących z partnerskich relacji gospodarczych. Zdaniem uczestników, stale rosnąca sieć powiązań gospodarczych sprawia, że Dolny Śląsk funkcjonuje już nie tyle na „Trójstyku”, co wręcz na „Trójziemi”.

Powrót wstecz